Közelebb került a megállapodáshoz Amerika és Ukrajna

Szándéknyilatkozattal erősíti a kölcsönös bizalmat Washington és Kijev.

A fegyverek lényegében bárhol lehetnek a feketepiac törvényei alapján.
A New York Times az amerikai védelmi minisztériumra hivatkozva arról ír, hogy a Pentagon nem követte nyomon mintegy 40 ezer, nagy rombolóerejű, high-tech fegyver útját, amit Ukrajnába küldtek. A Pentagon által készített jelentésben áll: rengeteg „magas kockázatú fegyver előírt nyomon követése nem valósult meg megfelelően”, vagyis, egyszerűen szólva,
az amerikaiak nem tudják, hogy a fegyverek hol vannak.
Hangsúlyozzák: a nagyjából egymilliárd dolláros, „hiányzó fegyvercsomag” többek között Javelin páncéltörőket, Stinger vállról indítható légvédelmi rakétákat, Switchblade kamikaze drónokat, de például éjjellátók is eltűntek. Köztudott:
a fegyverek sokat érnek a feketepiacon rombolóerejük és technológiai elemeik miatt.
A tisztviselők így védekeznek: túl kevesen voltak Kijevben a nyomon követéshez, plusz szerintük nem is adottak a körülmények a fegyverek protokollszerű nyomon követéséhez Ukrajnában.
Nyitókép: Bundeswehr, US Army, MTI
Kapcsolódó cikkek a Háború Ukrajnában aktában.
Miközben Zelenszkij szerint Kína fegyverekkel és lőporral támogatja Oroszországot, Moszkva ideiglenesen visszaállítja Volgográd és Szentpétervár szovjet kori neveit a Győzelem Napja alkalmából.
Az érkezők magas száma komoly nyomást gyakorolt a közszolgáltatásokra, országos és helyi szinten egyaránt.
Az USA kész enyhíteni az Oroszország elleni szankciókon, ha Moszkva elfogad egy tűzszünetet és befagyasztja a háborút – Ukrajna viszont nem enged a területi kérdésben.